08-11-2016
Zrobiłem podbitkę od frontu i z tyłu. Zakończyłem instalację elektryczną oraz wodną. Teraz tylko kanalizacja i zabieram się za ocieplanie i wykańczanie od wewnątrz.
Znalazłem patent na sprawdzenie ciśnieniowe instalacji wodnej. Podpiąłem sprężarkę, ustawiłem 5 atmosfer i otworzyłem pistolet. Po całym dniu wskazówka stała w miejscu 🙂 Nawet nie chcę wiedzieć ile zaoszczędziłem na kosztach pracy elektryka i hydraulika.
Dotarł też system alarmowy od chińskich braci.
Jestem bardzo zadowolony z funkcjonalności sprzętu. Jak tak dalej pójdzie, to na wiosnę będę meblował 🙂
Kompletuję też narzędzia do kładzenia płyt gipsowych. Na tę chwilę pakiet startowy to jakieś 550 zł. Dużo, ale biorąc pod uwagę metraż, na jakim płyty będą ułożone, to i tak jest to koszt znikomy.
Przypominam, że wszystko robię sam. Jeżeli potrafię to robię, jeżeli nie potrafię, to się uczę i też robię. Jeżeli potrzebuję pomocy, to zawsze mam pod ręką szwagra i kolegów. Da się?
Witam,
Buduję taki sam dom, jednakże jestem dopiero na etapie zadaszania i planuję dopiero kolejne czynności. Chciałem zapytać jakich rur użyles do instalacji wodnej. Z daleka wydawało mi się że to zwykłe szare rury PCW, natomiast po powiększeniu zdjęcia wygląda jakby były czarne i ocieplone poszyciem z pianki.
A i jeszcze mam pytanie w jaki sposób będziesz ogrzewał wodę? Tradycyjna terma czy może jakieś ogrzewacze przepływowe?
Najprościej i najtaniej jest robić z PEX-y zaciskowej. Składa się jak klocki LEGO. W pionie dałem 20, podejścia 16.
Do łazienek planuję bojler, w kuchni mały podgrzewacz przepływowy.
Bardzo fajnie napisane. Jestem pod wrażeniem i pozdrawiam.